Obecná doporučení

Pro maximální efekt AIT tréninku doporučujeme tyto zásady.

Před absolvováním tréninku doporučujeme navštívit ORL lékaře ke kontrole a odbornému vyčištění uší, a to nejen kvůli účinnosti, ale také kvůli možnému zkreslení poslechových testů (např. nahromaděný ušní maz atd.).

K podpoře účinnosti tréninku je doporučeno plánovat poslechy na dobu, kdy je dítě bdělé. Dále je doporučeno během tréninku užívání vitamínu B6 (např. přírodní sirup Ra-vit) v kombinaci s magnesiem, zinkem a kalciem.

Po dobu poslechového tréninku dále doporučujeme o co možná nejvíce prostoru k relaxaci a odpočinku, pokud dítě navštěvuje jiné terapie a kroužky, doporučujeme je na těchto deset dní vynechat. 

Je obecně známo, že děti s hyperaktivitou, ADD, ADHD, autismem a jinými zvláštními vzdělávacími potřebami většinou velmi profitují z dietních opatřeních, dvojnásob toto platí během terapie. 

Doporučujeme ze stravy vynechat potraviny obsahující konzervanty, barviva a snížit na minimum příjem cukru (v případě nouze nahradit medem či stévií). Vhodný je jídelníček bohatý na ryby, luštěniny, zeleninu. Ideálně do stravy přidat ořechy a semena a pravidelně konzumovat i vaječný žloutek. Všechny tyto potraviny obsahují důležité živiny významné pro vývoj mozku. Je-li podezření (ale klidně i bez něj), doporučujeme testy na potravinové alergie – obzvláště na lepek a mléko. Jejich nevhodné trávení lze prokázat i testem na opioidní peptidy. 

Chci absolvovat trénink AIT